Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Radny chce akcji „Weekend za pół ceny” w Tychach. Z nietypowym wnioskiem wystąpił jeden z tyskich radnych do Urzędu Miasta. Chce organizacji akcji „Weekend za pół ceny”, gdzie tańsza byłaby nie tylko miejska oferta, ale także oferta firm prywatnych, które włączyłyby się do akcji. Nie jest wykluczone, że taki weekend się odbędzie, ponieważ miasto jest poważnie zainteresowane propozycją radnego.

Z interpelacją do prezydenta Tychów w tej sprawie wystąpił radny Jakub Chełstowski z PiS (wtedy jeszcze STNMO), który zaznaczył, że nie powinno to być kosztowne przedsięwzięcie, oparte o de facto darmową promocję w lokalnych mediach, czy portalach społecznościowych.

– Organizatorzy akcji tworzą mapę takich wydarzeń, gdzie mieszkańcy mogą się dowiedzieć z jakich atrakcji można skorzystać (basen, teatr, kino, park wodny, stadion restauracja, lokale gastronomiczne, itp.). Pomysł ten świetnie sprawdza się w różnych częściach kraju, a UM Tychy posiada odpowiednie środki i możliwości, aby taką imprezę przeprowadzić – argumentował Jakub Chełstowski. – Ponadto jest to świetna promocja miasta, jego walorów i atrakcji, która z pewnością przyciągnie wielu mieszkańców z innych miast. Można również tą inicjatywę zaproponować do realizacji poprzez udział miasta Tychy na forum Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii, gdzie podregion tyski ma swojego przedstawiciela w zarządzie – dodaje. Tym przedstawicielem jest prezydent Tychów Andrzej Dziuba.

Reklama

Miasto do pomysłu radnego odniosło się bardzo przychylnie, widząc w tym szansę na sprowadzenie do Tychów turystów.

– Każdego roku przeznaczamy część budżetu na promocję turystyki. Realizacja powyższej inicjatywy w naszym mieście będzie doskonałym uzupełnieniem prowadzonych przez nas działań. Liczymy także, że będzie szansą na przyciągnięcie większej liczby turystów odwiedzających nasz region, dlatego z propozycją włączenia się do akcji wystąpimy do przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – stwierdziła Iwona Ciepał, naczelnik Wydziału Informacji Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Tychy.

Kto wie, może będzie nam dane wybrać się za pół ceny w weekend do np. parku wodnego.

Reklama