Urząd Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

W piątek rusza głosowanie na projekty do Budżetu Partycypacyjnego w Tychach. Niestety zrobił się z niego budżet urzędniczych zaniedbań, w których to mieszkańcy wskazują co i gdzie należy zrobić. W sumie tyszanie jak w latach poprzednich będą mieli do dyspozycji 5 mln zł.

Większość, bo aż 82 projekty zgłoszone dotyczą infrastruktury – czyli remontów chodników, parkingów, montaży koszy na śmieci czy oświetlenia miejskiego. Pozostałe 24 projekty dotyczą m.in. edukacji, ekologii, kultury i sportu.

Mieszkańcy chcą m.in. wymiany powierzchni chodnika na ulicy Starokościelnej, nawierzchni placu zabaw w Parku Górniczym, montażu koszy na śmieci na ulicy Damrota, doposażenia różnych siłowni plenerowych czy placów zabaw. Chcą powstania stacji napraw rowerów, czy budowy wiat śmietnikowych.

Reklama

Z ciekawszych projektów zgłoszonych przez tyszan jest budowa zbawiennej dla naszego zdrowia tężni solankowej na osiedlu B, na skwerze przy ul. Burschego i ul. Hlonda – chodzi o tzw. „łąki”. Tężnia miałaby kosztować około 281 tys. zł, jeżeli przejdzie w głosowaniu to powstanie nieopodal terenu wybiegowego dla psów. Obecnie tężnia solankowa powstaje w Parku Południowym w Tychach.

Głosować można od 8-22 września, trzeba mieć ukończone 16 lat. Głosować można osobiście, korespondencyjnie lub elektronicznie. Każdy mieszkaniec dysponuje 10 punktami do rozdzielenia pomiędzy poszczególne projekty. Na projekty z listy dla danego Okręgu Konsultacyjnego mogą głosować wyłącznie mieszkańcy danego okręgu.

Szczegółową listę projektów dla poszczególnych okręgów znajdziecie tutaj.

Reklama