Roboty drogowe / fot. UM Tychy

Rusza remont drogi w Tychach. Przez kilka miesięcy fragmenty ulic będą zamknięte, to spowoduje spore utrudnienia dla kierowców. Roboty ruszają już 3 czerwca. Niektóre prace będą wymagały bezwzględnego zamknięcia wjazdu od strony Tychów lub od strony Świerczyńca. 

Przebudowa ulicy Lokalnej startuje 3 czerwca

Chodzi o fragment ul. Serdecznej od skrzyżowania z ul. Strefową do ul. Lokalnej oraz odcinek ul. Lokalnej od ul. Strefowej do wysokości wjazdów na teren sortowni śmieci Master Odpady i Energia Sp z o.o. oraz Oczyszczalni Ścieków.

Od 3 czerwca wspomniany odcinek drogi będzie całkowicie nieprzejezdny, również dla pojazdów komunikacji miejskiej. Pracę będą prowadzone tak, żeby umożliwić wjazd jedynie tym kierowcom, którzy muszą dostać się do posesji znajdujących się na terenie przebudowy.

Reklama

‚W praktyce może się zdarzyć, że zakres prac będzie wymagał całkowitego zamknięcia np. wjazdu od strony Tychów, w związku z czym dojazd do zakładów pracy znajdujących się w obrębie zamkniętego odcinka możliwy będzie tylko od strony Świerczyńca, lub odwrotnie. Wykonawca odpowiednio wcześniej poinformuje o takim zamiarze przedstawicieli firm prowadzących działalność w tym rejonie” – informuje Krzysztof Myalski, inspektor nadzoru inwestorskiego MZUiM w Tychach.

Na ul. Lokalnej od strony ul. Świerczynieckiej nadal obowiązywać będzie ruch wahadłowy.

W ramach wspomnianej zmiany organizacji ruchu wyznaczone zostały objazdy ulicami: Świerczyniecką, Oświęcimską i Serdeczną. 

„Apelujemy do wszystkich kierowców o wyrozumiałość, stosowanie się do tymczasowego oznakowania i systematyczne sprawdzanie informacji na temat przejezdności wspomnianego odcinka Serdecznej i Lokalnej. Z informacji przekazanych przez Wykonawcę, utrudnienia w tym zakresie potrwają do końca wakacji” – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach. 

Reklama