Budowa parkingu na ul. Edukacji w Tychach / fot. Andrzej Dziuba Facebook

Ruszyła przebudowa parkingu przy Szpitalu Wojewódzkim w Tychach. Powstaną nowe miejsca parkingowe. Inwestycja ma się zakończyć w grudniu. To jednak dopiero pierwszy etap, kolejnym będzie budowa dwupoziomowego parkingu. 

O remoncie poinformował prezydent Tychów Andrzej Dziuba za pośrednictwem Facebooka. Powstanie parkingu było zapowiadane, gdy miasto kupowało Megrez Szpital Wojewódzki.

Z „opisu technicznego” inwestycji wynika, że wzdłuż drogi powstaną 34 miejsca parkingowe – w tym dwa dla niepełnosprawnych. Samochody będą parkować tam pod kątem 90 stopni. W zakres inwestycji wchodzą także prace związane z infrastrukturą techniczną.

Reklama

Całość ma być gotowa do końca grudnia 2018. MZUiM oszacował wartość inwestycji na ponad 1,6 mln zł netto. Wykonawcą jest firma Eko-Ogród.

-Do dyspozycji będzie w dalszym ciągu drugi parking ( ten, który zanim szpital przejęło miasto był płatny), choć docelowo w tym miejscu powstanie parking dwupoziomowy ( MZUiM jeszcze w tym roku planuje zlecić jego projektowanie) – zaznaczył prezydent. To oznacza, że inwestycja powstanie najwcześniej w przyszłym roku.

W sumie w 2017 roku miasto zapowiadało, że przy szpitalu powstanie około 130 miejsc postojowych.