Są wyniki sekcji zwłok mężczyzny znalezionego na al. Jana Pawła II w Tychach. We wtorek (21.11) na al. Jana Pawła II znaleziono zwłoki 43-letnie mężczyzny. Jak się okazało był to mieszkaniec Tychów. Prokuratura zleciła sekcję zwłok, z której wynika, że mężczyzna miał różnego rodzaju obrażenia. Jak dowiedział się portal Tychy24.net, w tym rejonie miasta napadał na ludzi zatrzymany przez policję młody mężczyzna. 

Prokuratura Rejonowa w Tychach ma wyniki sekcji zwłok 43-latka, którego ciało znaleziono we wtorek na al. Jana Pawła II. Mężczyzna ma na ciele różnego rodzaju obrażenia – w tym ranę głowy.

– Był bity i duszony, to wiemy po sekcji zwłok – mówi Tychy24.net prokurator Monika Stalmach-Ćwikowska. – Ma pęknięte tętnice szyjne, był duszony, ale czy doszło do uduszenia, to wymaga badań histopatologicznych – dodaje.

Reklama

Biegły nie był w stanie jednoznacznie określić przyczyny zgonu. To właśnie w tym mają pomóc badania histopatologiczne, na których wyniki trzeba będzie czekać kilka tygodni.

Wiadomo, że wobec ofiary użyto „narzędzia tępego”

21-latek napadał w tym rejonie

W ciągu ostatnich kilku dni przed odkryciem zwłok w centrum Tychów, doszło do serii pobić i kradzieży w rejonie al. Jana Pawła II. Sprawcą był 21-latek. Prokuratura dokonuje dzisiaj czynności ze sprawcą. Nie jest wykluczone, że to on jest odpowiedzialny za śmierć 43-latka.

– Pozostaje w kręgu zainteresowania – usłyszeliśmy w prokuraturze.

W sumie 21-latek miał napaść na 4 osoby w rejonie al. Jana Pawła II. Wszystkie zostały pobite i okradzione.

Reklama