Od lewej Marek Gołosz PiS i Anita Skapczyk obecnie Polska 2050 / fot. Tychy24.net

Spór o nazwę ronda w Tychach. Była radna PiS chce żeby było Fundacji WOŚP. Radni PiS mają inną propozycję. To samo rondo chcą nazwać „Rondem Powstań Śląskich”. 

Anita Skapczyk, była radna PiS i kandydatka z ramienia tej partii do fotela Prezydenta Miasta Tychy, obecnie w Polsce 2050, zgłosiła pomysł nazwania ronda łączącego ulicę Goździków z ulicą Oświęcimską „Rodnem Fundacji WOŚP”. Ze względu na wieloletnią działalność Fundacji na terenie całego kraju, a także wymierne korzyści, która przyniosła w Tychach, choćby sprzęt medyczny, który trafił do tyskich szpitali. Miasto teraz pracuje nad propozycją radnej.

W między czasie, swoje oczekiwania wobec nazwy tego samego łącznika złożyli miejscy radni PiS. Klubu, do którego należała wcześniej również Anita Skapczyk. Chcą nazwać łącznik „Rondem Powstań Śląskich”. 

Reklama

„Przyjęcie proponowanej nazwy będzie -.wyrazem hołdu złożonego bohaterom czynu powstańczego, którzy w latach I9I9 – I92I podjęli walkę o przyłączenie Górnego Sląska do Polski. Nowo wybudowane rondo zlokalizowane jest w obszarze osiedla Jaroszowice-Urbanowice-Wygorzele, a pierwsze działania powstańcze miały miejsce w 1919 roku waśnie w Urbanowicach, wówczas odrębnej wsi i później przeniosły się na tereny Paprocan” – argumentują rajcy PiS. „Kompania która rozpoczęła działania pod dowództwem Wiktora Szczygła składała się gównie z mieszkańców Urbanowic, Jaroszowic, Wygorzela oraz Wartogłowca” – dodali. 

Miasto jeszcze nie odpowiedziało na interpelację radnych. 

Reklama