W Tychach od kilku dni można zobaczyć wyróżniający się autobus. Po pierwsze jest srebrny, a po drugie jest to mercedes. To jednak nie oznacza, że pojazd zostanie w mieście na dłużej, bo przyjechał na testy.

PKM Tychy testuje nowego Mercedesa Conecto G, który będzie jeździł po mieście jeszcze do 7 kwietnia. Fabrycznie nowy pojazd wcześniej był testowany w Warszawie. W Tychach jeździ na trasie Tychy Szpital Wojewódzki – Katowice Aleja Korfantego – Tychy Szpital Wojewódzki.

– Pojazd wyróżnia komfortowa przestrzeń pasażerska, przestronne i przyjazne w obsłudze miejsce kierowcy z wygodnym obrotowym fotelem. Cichy i spokojnie pracujący silnik oraz oś przednia z niezależnym zawieszeniem kół gwarantują wysoki komfort podróży. Autobus dodatkowo jest klimatyzowany w całej przestrzeni pasażerskiej – wyjaśnia Michał Kasperczyk z PKM Tychy.

Reklama
Wnętrze autobusu / fot. PKM Tychy

Autobus posiada napęd diesla z silnikiem Euro-6, to nowa generacja jednostek należąca do średniej pojemności skokowej (10,7 l). Na tyskich ulicach można go zobaczyć do 7 kwietnia.

Reklama