Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną przedstawiło w sobotę na Paprocanach swój program wyborczy. Wśród 10 punktów, pod którymi podpisali się przedstawiciele STNMO pojawiła się m.in. od lat powtarzana budowa basenu otwartego na terenie miasta, powstanie centrum urazowego dla dzieci, budowa obwodnicy czy powstanie w mieście palmiarni.

– Stowarzyszenie działa już prawie od 18 lat, w radzie miasta jest najdłużej działającą organizacją, niezależną, społeczną – mówił Dariusze Wencepel, prezes STNMO, który przedstawił program Małej Ojczyzny.

Reklama

10 punktów STNMO

Pierwsza na liście 10 punktów była budowa obwodnicy dla miasta Tychy o „społecznie akceptowanym przebiegu”, kolejnym punktem było uruchomienie w Szpitalu Wojewódzkim centrum urazowego dla dzieci. STNMO postuluje także budowę basenu otwartego dla tyszan oraz promocje w Wodnym Parku Tychy.

Na liście znalazł się także postulat budowy żłobka i przedszkola miejskiego oraz wyposażenie placówek w oczyszczacze powietrza (wcześniej wnioskował w tej sprawie do władz Tychy radny Dariusz Wencepel). Stowarzyszenie chce też powstania stadionu lekkoatletycznego, z którym do tej pory miasto nie potrafi sobie poradzić oraz budowy drugiej tafli treningowego lodowiska dla dzieci. Na liście postulatów znalazła się także budowa „centrum miasta”, stworzenie osiedlowych Klubów Seniora oraz poszerzenie oferty dla osób 60+, zwiększenie ilości miejsc parkingowych oraz podwojenie nakładów na budowę i modernizację chodników.

STNMO chce też budowy mieszkań z preferencją dla młodych małżeństwa oraz powstania w Tychach drugiej tężni solankowej oraz palmiarni miejskiej.

Reklama