Święto Niepodległości / fot. Tychy24.net

Święto Niepodległości w Tychach. 11 listopada to wyjątkowa data i Tychy również będą ją obchodziły. Oczywiście tego dnia nie można zapomnieć o Pomniku Niepodległości, który w zeszłym roku pojawił się obok gmachu Urzędu Miasta Tychy. 

Co zaplanowano w Tychach w związku z obchodami 11 listopada?

10:00 Msza święta w intencji Ojczyzny (kościół pw. św. Krzysztofa w Tychach) z udziałem Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile.

Reklama

11:15 Uroczysty przemarsz ulicami miasta pod Pomnik Niepodległości z udziałem władz Tychów, delegacji i zaproszonych gości, pocztów sztandarowych, orkiestry dętej KWK „Piast” i mieszkańców.

12:00 Niepodległa do Hymnu – uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz uroczystości rocznicowe przy Pomniku Niepodległości z udziałem orkiestry dętej KWK „Piast”, Chóru Młodszego Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach i Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile; wystąpienie Prezydenta Miasta Tychy i zaproszonych gości, złożenie kwiatów, pieśni patriotyczne.

12:50 Patriotyczne warsztaty artystyczne prowadzone przez Związek Harcerstwa Polskiego i Klub Wilkowyje Miejskiego Centrum Kultury (okolice Pomnika Niepodległości).

14.00 Uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Bohaterów Powstań Śląskich w Tychach-Czułowie z udziałem tyskiego chóru Cantate Deo i orkiestry dętej KWK „Piast”.

17.00 koncert utworów Stanisława Moniuszki w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Tychach w wykonaniu Tyskiego Chóru Mieszanego Presto Cantabile i solistów.