Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja

Szukają mężczyzny, który napadł na 14-latkę w windzie. Policja opublikowała nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę, który zaatakował dziewczynkę na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach. 14-latce udało się uciec.

Mężczyzna 18 stycznia przed godzina 15.00, wszedł za dzieckiem do klatki schodowej jednego z budynków na osiedlu Tysiąclecia. Następnie udał się za nastolatką do windy. Gdy 14-latka wychodziła z windy została zaatakowana przez mężczyznę.  Z relacji policji wynika, że: „próbował chwycić ją za twarz”. Prawdopodobnie w celu uniemożliwienia jej krzyku. Mężczyzna następnie uciekł z bloku.

Policja przesłuchała świadków i przejrzała nagrania z monitoringu. Udało się wytypować sprawcę.

Reklama

– Postępowanie jest prowadzone w kierunku naruszenia nietykalności cielesnej – mówi nam Aneta Orman z katowickiej policji. Śledztwo jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową Katowice-Zachód.

Nie jest wykluczone, że pojawią się kolejne nagrania z pobliskich kamer, na których widać napastnika. Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje sprawcę proszony jest o kontakt z katowicką policją, pod nr tel. 32 200 2555, 32 200 2000 lub 112.

Kilka dni prze tym zdarzeniem, w Tychach na ulicy Dąbrowskiego za 9-letnią dziewczynką do klatki wszedł nieznany mężczyzna. Następnie się przed nią obnażył. Sprawę rodzice dziecka zgłosili na policję,

Reklama