Przykładowe rozwiązania zaprezentowane przez miasto / fot. Bip.umtychy.pl

Miasto szuka firmy, która przebuduje targowisko przy al. Bielskiej. Urząd Miasta Tychy ogłosił postępowanie na projekt i przebudowę targowiska przy al. Bielskiej (na Starych Tychach).

Zadanie nazywa się: „Mój Rynek – przebudowa targowiska przy al. Bielskiej w Tychach” i ma być współfinansowane z środków unijnych. Pomimo prac targowisko nadal ma być czynne w środy i soboty. Jeżeli roboty budowlane nie pozwalałyby na działalność targowiska, to mają być na ten czas wstrzymane.

„Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót projektowych i budowlanych polegających na przebudowie targowiska miejskiego zlokalizowanego w Tychach przy Al. Bielskiej” – czytamy w dokumentach przetargowych. „Zamawiający przewiduje ustawienie straganów w rzędach które mają tworzyć kompozycję przestrzenną o zadaszonej powierzchni 2634m 2 przeznaczonej dla min. 150 szt stanowisk handlowych” – wymaga urząd.

Reklama

Miasto przedstawiło przykładowe wzory straganów, które spełniają wymagania urzędu. „Ostateczna wersja przyjęta do realizacji wymaga uzyskania zgody Zamawiającego oraz Miejskiej Komisji Estetyki oraz decyzji administracyjnej zezwalającej na budowę” – podkreślił magistrat.

Okres realizacji umowy wyznaczono na do 15 listopada 2022 roku. Oferty można składać do 27 stycznia. Na inwestycję zarezerwowano w budżecie miasta około 1 mln zł.