/ fot. policja

Od wczesnych godziny porannych policjanci w Tychach rozpoczęli akcję „Trzeźwość”. Szukają kierowców, którzy jadą na podwójnym gazie, ci nie mogą liczyć na pobłażliwość.

Mundurowi w różnych rejonach miasta od samego rana prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości. Konsekwencje jazdy po pijanemu mogą być bardzo poważne.

– Po raz kolejny ostrzegamy, że nietrzeźwemu kierowcy oprócz 2-letniego więzienia grozi utrata prawa jazdy oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto sąd obligatoryjnie stosuje karę finansową. Oprócz odpowiedzialności karnej za prowadzenie samochodu po pijaku, kierowcy są często odpowiedzialni za spowodowanie wypadków drogowych – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Reklama

Pamiętajmy też, że nietrzeźwi kierowcy, to zagrożenie również innych uczestników ruchu drogowego, a także dla samych siebie i pasażerów. Jeżeli widzimy pijanego kierowcę, to powinniśmy sami jak najszybciej powiadomić policję. W ten sposób możemy uratować czyjeś życie.

– Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę – zaznacza tyska policja.

Reklama