Punkt szczepień w Tychach / fot. UM Tychy

Tychy gotowe na masowe szczepienia mieszkańców. Teraz czekają na szczepionki. Dwa punkty szczepień na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego oraz na Stadionie Miejskim przy ulicy Edukacji są już gotowe. Dziennie będzie mogło się tam zaszczepić 500 mieszkańców. Teraz miasto czeka na szczepionki, ale tutaj piłka już po stronie rządu.

Punkt na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego ma działać planowo 7 dni w tygodniu w godzinach od 7.30 – 19.30, a na Stadionie Miejskim w godzinach od 8.00 do 18.00.

„Punkty są oznakowane i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (w hali punkt mieści się na parterze, a na stadionie jest winda). Punkty są dobrze skomunikowane – przy każdym znajdują się duże parkingi” – informuje Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu.

Reklama

W każdym z punktów szczepienia będą wykonywane przez trzy zespoły.

Punkt na Hali Sportowej będzie obsługiwał personel medyczny z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Megrez Sp. z o.o., punkt na Stadionie: zespół Szpitala Miejskiego w Tychach.

Do pomocy będą wolontariusze, Straż Miejska oraz w razie potrzeby także Wojska Obrony Terytorialnej (WOT).

ZAPISY

Każda osoba, która chce zostać zaszczepiona będzie musiała się najpierw zarejestrować. Zapisać można się poprzez:

– stronę: pacjent.gov.pl,

– infolinię: 989,

–  bezpośrednio w placówkach obsługujących punkty.

Zapisy do punktu na Hali Sportowej pod numerem tel. (32) 325-52-56 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 7.00-15.00 oraz w piątek od 7.00 – 13.00. Zapisy na szczepienia na Stadionie Miejskim: tel. 793- 835- 544 od poniedziałku do piątku od 8.00- 13.00.

Każdy zgłoszony otrzyma informację z miejscem i godziną szczepienia. Póki co, nie ma możliwości zaszczepienia się bez skierowania potwierdzonego przez system.

Reklama