Oklejony trolejbus / fot. UM Tychy

Tychy świętują obecność Polski w UE specjalnym trolejbusem. Został symbolicznie oklejony. Tychy przez 20 lat obecności Polski w Unii Europejskiej pozyskały 1,6 mld zł na inwestycje. 

Oklejony barwami UE trolejbus to pierwszy pojazd Tyskich Linii Trolejbusowych zakupiony dzięki funduszom unijnym, w ramach projektu realizowanego dziesięć lat temu. Trolejbus będzie jeździł po Tychach przez miesiąc. 

To nawiązanie do kampanii prowadzonej przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce pn. „YES!TEŚMY – 20 lat Polski w Unii Europejskiej”.

Reklama

Oklejony trolejbus będzie kursował codziennie na innej linii. Dodatkowo na 5 trolejbusach pojawią się reklamy informujące o pozyskanych przez miasto środkach unijnych w ramach ogólnopolskiej kampanii YES!TEŚMY – 20 lat Polski w UE”. Dodatkowo na al. Niepodległości w gablotach reklamowych pojawią się flagi: polska i unijna.

W latach 2004 – 2024 Tychy pozyskały prawie 1,6 mld złotych na inwestycje w mieście. Dzięki tym środkom wykonano wiele inwestycji m.in. zmodernizowano drogi, wymieniono tabor komunikacji miejskiej czy niemal w 100 % skanalizowano Tychy. Zrealizowano wiele dużych inwestycji, ale także setki mniejszych projektów, takich jak doposażenia szkół w mieście, szkoleń i kursów dla pracowników różnych branż oraz wiele projektów społecznych podnoszących jakość życia oraz niwelujących nierówności.

Reklama