Samochód policyjny / fot. Tychy24.net

Tymczasowy areszt dla 41-latka z Tychów. Zatrzymali go podczas kradzieży w sklepie, ale nie było to – jak się okazało – jego jedyne przewinienie. W sumie recydywista usłyszał 9 zarzutów. 

Do jednego ze sklepów w Tychach wezwano policję. Chodziło o kradzież sklepową. Sprawcą okazał się 41-latek z Tychów. 

„Podczas czynności okazało się, że mężczyzna może mieć związek z innymi zdarzeniami zaistniałymi na terenie miasta ale i nie tylko. Po doprowadzeniu i zatrzymaniu go w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach , Policjanci z Wydziału Do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu przedstawili mężczyźnie 9 zarzutów karnych miedzy innymi za kradzieże oraz zniszczenie mienia na terenie miasta Tychy oraz za kradzież pieniędzy oraz odzieży dokonaną na terenie miasta Sopot” – informuje tyska policja.

Reklama

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, a ponadto popełnił je w warunkach tak zwanej recydywy. 

„41 letni mieszkaniec miasta był już wcześniej karany za powyższe przestępstwa, a ponadto miał orzeczony środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji na który się nie stawiał” – relacjonują śledczy. 

Na wniosek Prokuratora decyzją Sądu Rejonowego w Tychach wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Reklama