Na niedzielę zaplanowano kolejny Spacer po Tychach. Manifestujący przejdą ulicami miasta upominając się o prawa kobiet. Spacer w Tychach to część protestów, które odbywają się w całym kraju.

Organizatorzy nie podali jeszcze, skąd tym razem wyruszy przemarsz – raz wyruszali z Rynku na Starych Tychach, raz z Placu Baczyńskiego. Wiadomo, że początek manifestacji zaplanowano na godzinę 18.00. Protest w Tychach był duży – kilka tysięcy osób przeszło ulicami miasta wykrzykując antyrządowe hasła.

Poza wulgaryzmami, pojawiły się też dające sporo do myślenia hasła –  jak np. „Nie chcę rodzić cierpienia”.

Reklama

Wczoraj odbył się Spacer z siostrami w Katowicach. Na manifestację przyjechali też mieszkańcy Tychów. Tłum w trakcie spaceru zablokował m.in. Rondo w Katowicach, następnie przeszedł ulicami miasta. Skandowano m.in. „prawo ludzkie, nie kościelne” czy „rewolucja jest kobietą”. Oberwało się też partii rządzącej.

W Katowicach manifestacje odbywały się od 23 października praktycznie codziennie. W trakcie wczorajszego protestu zapowiedziano, że manifestacje będą organizowane raz w tygodniu. Powodem jest pandemia i przerwa w pracach parlamentu.

Przypomnijmy, od soboty wchodzą nowe obostrzenia epidemiczne. Więcej na ten temat tutaj.

Reklama