W Tychach odbędą się zawody surfingowe. Do wygrania Mercedes, ale nie do końca, ponieważ samochód pełen benzyny będzie można zatrzymać tylko na weekend. Wśród innych nagród znajdą się też bony na zakup sprzętu sportowego.

22 września odbędzie się pierwsza edycja Wodny Park Tychy Surf Cup. Zawody zostaną przeprowadzone na symulatorze. Swoje umiejętności zaprezentuje około 15 zawodników – kobiety i mężczyźni.

Najbardziej znanym zawodnikiem, który weźmie udział w rywalizacji jest dwukrotny, aktualny mistrz Polski – Jakub Kuzia. Ten młody i zdolny mieszkaniec Śląska jest także realnym kandydatem do kadry Polski na igrzyskach w Tokio w 2020, gdzie surfing zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska. Pojawi się tez pochodzący z Bytomia wicemistrz Polski surfingu – Bartek Kulczyński.

Reklama

Zawody odbędą się w sobotę 22 września w strefie surfingu Wodnego Parku Tychy. Na najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Zwycięzca otrzyma dodatkowo do dyspozycji na weekend samochód Mercedes z pełnym bakiem.

– Strefa surfingu w Wodnym Parku Tychy to pierwszy tego typu symulator w kraju. Chcemy wykorzystać jego potencjał i dlatego postanowiliśmy zorganizować zawody dla profesjonalnych surferów, których na Śląsku nie brakuje. Zawody mają być także impulsem do stworzenia Akademii Surfingu, czyli miejsca, w którym będą mogli się szkolić młodzi zawodnicy. Wiemy, że zainteresowanie surfingiem jest spore, co widzimy po frekwencji na symulatorze, ale nie ma miejsca do nauki. Chcemy wypełnić tę lukę – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej.

Wodny Park Tychy został otwarty 30 kwietnia 2018 roku. Obiekt składa się z 7 stref: sportowej, rekreacyjnej, surfingu, saun i łaźni piwnych, fitness, centrum solankowego oraz Wodnej Akademii. Skorzystać można z unikatowych w skali kraju atrakcji takich jak np. pierwsza w kraju zjeżdżalnia typu aqualoop z pionowym startem, czy pierwszy w Polsce symulator surfingu w obiekcie basenowym. Od momentu otwarcia Wodny Park Tychy odwiedziło ponad 182 000 osób.

Reklama