"Szkieletor" na al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Zmiana organizacji ruchu na al. Jana Pawła. W związku z rozbiórką części „szkieletora”. Od środy wchodzi w życie nowa organizacja ruchu – utrudnienia dotkną pieszych. To znak, że powoli rusza rozbiórka fragmentu niedokończonego obiektu w tym rejonie.

„Od środy, 17.06, zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu na al. Jana Pawła II. Chodzi o wydłużenie istniejącego zawężenia o ok. 30 metrów, a zarazem likwidację tymczasowego przejścia przy D.H. Baron i poprowadzenie pieszych parkingiem do istniejącego przejścia na końcu budynku. Zmiany te związane są z planowaną w najbliższych dniach rozbiórką tzw. „szkieletora”” – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Przypomnijmy, że firma, która ma dokonać rozbiórki wystającej na chodnik części „szkieletora” Probudowa.com z Wrocławia, zakończyła prace projektowe i otrzymała pozwolenie na przeprowadzenie robót. Prace w terenie ruszą już niebawem – być może jeszcze w tym tygodniu, a termin ich zakończenia upływa w lipcu. Koszt zadania (projekt i realizacja) to ok. 230 tys. zł.