Zremb / fot. Tychy24.net

„Zremb” miał zostać rozebrany do końca stycznia. Nie został. Dla wielu kultowy budynek, w Ośrodku Wypoczynkowym „Paprocany” ma przejść do historii. Jego rozbiórkę jednak wstrzymano – w tle jest toczące się postępowanie sądowe w tej sprawie, które na razie sparaliżowało zamiary miasta.

„Zremb” przy ulicy Parkowej znajduje się przy nowo wybudowanej przystani kajakowej. Kiedyś znajdowała się tam restauracja, a w obiekcie urządzano m.in. wesela.

Jak poinformował Tychy24.net Marcin Staniczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tychach, obiekt jest w bardzo złym stanie technicznym. W listopadzie informowaliśmy, że miasto wybrało firmę, która rozbierze obiekt. W postępowaniu na rozbiórkę obiektu udział wzięło 12 firm. Wygrała zabrzańska Developer i Recykling Sp. z o.o, która wyceniła swoją usługę na nieco ponad 119 tys. zł.

Ciągle stoi i jeszcze będzie stał

Mamy połowę marca a budynek ciągle stoi. Jeszcze będzie stał – jak dowiedzieliśmy się w magistracie, aneksowano umowę z wykonawcą i obiekt ma zostać rozebrany do 12 maja 2021 roku.

„Obiekt nie został do tej pory wyburzony z uwagi na czynności, które na zlecenie sądu musiał w obiekcie wykonać rzeczoznawca” – wyjaśnia Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu. Wyburzenie „Zrembu” blokuje na ten moment toczące się w sądzie postępowanie.

„W sądzie cywilnym toczy się postępowanie o zwrot nakładów poczynionych na obiekcie, przez dotychczasowego dzierżawcę” – tłumaczy Grudniok.

Miasto nadal jest zdeterminowane aby wyburzyć obiekt.