Tablica przy ulicy Dmowskiego / fot. Tychy24.net

Obecnie nie wiadomo kiedy zaczną działać tablice informacyjne przy przystankach w Tychach. Po kilku latach oczekiwań i zapowiedzi te w końcu pojawiły się w Tychach. Co prawda 6 z zapowiadanych w 2017 roku 50, ale to zawsze krok do przodu. Niestety, na razie nie wiadomo kiedy zostaną uruchomione.

Docelowo przy tyskich przystankach pojawi się 50 tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Te będą m.in. wyświetlały informacje o odjeżdżających i przyjeżdżających pojazdach komunikacji miejskiej, dla słabo widzących odczytają komunikat, w dodatku są wyposażone w kamery, z których nagrania przez 7 dni będą przechowywane przez ZTM.

„Zakładamy, że wszystkie urządzenia powinny zostać uruchomione do końca roku. Dziś trudno wskazać termin odbioru 6 zamontowanych tablic w Tychach. Jest to uzależnione od odbioru wcześniej zgłoszonych nam tablic elektronicznych” – poinformował Tychy24.net Michał Wawrzaszek z Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Reklama

W Tychach obecnie tablice zamontowano w 3 lokalizacjach: Brama Słońca, ul. Dmowskiego i Osiedle K.

Tablice mają być zintegrowane m.in. z tyskim systemem Inteligentnego Zarządzania Ruchem, który obecnie powstaje w mieście.

 

Reklama