Korek na DK86

W maju kierowcy z Tychów jadący do Katowic będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Miasto Katowice na DK86 w rejonie Murcek i Giszowca będzie wymieniało nawierzchnię.

Roboty na jezdni mają być prowadzone w rejonie ulic Pszczyńskiej i Bielskiej na DK86 w obszarze Murcek i Giszowca. – Chcieliśmy, by prace w możliwie jak najmniejszym stopniu wpływały na płynność ruchu – dlatego zmiany ograniczą się do zwężenia pasów ruchu w godzinach popołudniowych i nocnych – mówi Ewa Biskupska z Urzędu Miasta Katowice.

Prace ruszą w piątek 5 mają  o godzinie 9.00 i potrwają do soboty 6 maja do godziny 22.00. Kontynuowane będą tydzień później – tj. 12 i 13 maja w tych samych godzinach.

Reklama

Wymieniana będzie nawierzchnia na ulicy Pszczczyńskiej oraz Bielskiej, chodzi o nitkę w kierunku Tychy-Katowice. Pracami objęty będzie odcinek od ulicy Kołodzieja do ulicy Górniczego Stanu.

– Nastąpi m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie regulacji urządzeń znajdujących w jezdni, a następnie zabudowę warstwy ścieralnej – informuje katowicki magistrat. Prace mają kosztować 300 tys. zł.

Reklama