W samorządach mają lekki stosunek do wydawania pieniędzy, w końcu co roku przychodzi określona pula, którą trzeba wydać i w Tychach też wydają. Tym razem na wirtualną rzeczywistość (VR), którą chwali się Urząd Miasta. W skrócie można obejrzeć w VR miejskie obiekty, ale najpierw trzeba wypożyczyć sprzęt. Ten znajduje się m.in. na terenie obiektów, które będziemy oglądać z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości…

Miasto ma nowy portal. Właśnie pochwaliło się stworzeniem serwisu www.wirtualne-tychy.pl, na której umieszczone są panoramy sześciu charakterystycznych dla naszego miasta miejsc. Jak się okazuje tyszanie będą mieli okazję oglądać je w formacie trójwymiarowym, gdyby ten realny to było dla nich za mało.

– Służą do tego specjalne okulary VR oraz… własny smartfon, przy pomocy którego zobaczymy panoramy osiedla A, placu Baczyńskiego, Stadionu Miejskiego, okolic Mediateki, Parku Rodzinnego bł. Karoliny i Paprocan. Po otwarciu strony i wybraniu panoramy umieszcza się telefon w specjalnej szufladce gogli VR i już można delektować się pięknymi widokami Tychów w technologii 3D – informuje Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy.

Reklama

Gdzie można skorzystać z okularów żeby zobaczyć Stadion Miejski w wirtualnej rzeczywistości? Trzeba się udać np. na Stadion Miejski, bo w mieszczącej się tam Tyskiej Galerii Sportu można wypożyczyć taki sprzęt. Ten dostaniemy też w Muzeum Miejskim i głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, czyli tak naprawdę Mediatece, którą też można obejrzeć w świecie wirtualnym.

Parę okularów można wypożyczyć również w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy. O ile ze sprzętu można skorzystać bezpłatnie, to darmowy raczej nie był. Dlatego zapytaliśmy w magistracie ile kosztowało przygotowanie strony i zakup sprzętu VR.

Reklama