Sesja Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Miasto Tychy chce za kilka milionów złotych zbudować kładkę nad torami na dworcu PKP. Ma umożliwić przejście od strony osiedla A w kierunku Browaru Obywatelskiego.

O planach miasta poinformował na czwartkowej sesji Rady Miasta Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Obecnie aby dostać się z rejonu dworca PKP na drugą stronę torów, należy skorzystać tunelu przy ulicy Dworcowej. To dla pieszych nie jest komfortowa sytuacja, bo jeździ tamtędy dużo samochodów.

Od lat mówiło się o rozbudowie tunelu, który od dworca prowadzi na perony, ten kończy się na peronie nr 2. Na tę inwestycję PKP PLK nie ma pieniędzy, dlatego miasto chce zbudować kładkę własnym sumptem.

Reklama

– Rozpoczniemy pracę związane z budową kładki. Kładki nad torami, bo ona jest zdecydowanie tańsza, prostsza w budowie – powiedział Andrzej Dziuba prezydent Tychów. – Oczywiście kładka z windami na każdym peronie, na końcu i na początku tej kładki, tak żeby osoby niepełnosprawne mogły z niej korzystać – podkreślił.

Jak zaznaczył prezydent Tychów, jest szansa żeby PKP PLK częściowo sfinansowało inwestycję. Wszystko zależy od ich przyszłorocznego budżetu. Prace projektowe ruszą w przyszłym roku.

Reklama