Prezydent Tychów zapowiada poprawę jakości opieki medycznej w mieście po fali krytyki, jaka wylała się w mediach społecznościowych na Megrez Szpital Wojewódzki. „Zależy nam na tym, by opieka medyczna w naszym mieście była na jak najwyższym poziomie” – podkreśla Maciej Gramatyka.

Fala krytyki na tyski szpital

Ostatni czas to trudny okres dla Megrez Szpitala Wojewódzkiego. W trakcie majówki pojawiły się braki personelu na nocnej i świątecznej opiece, przez co mieszkańców odsyłano do Mikołowa i Lędzin. Szpital nie informował o problemach kadrowych, co dodatkowo negatywnie nastawiło pacjentów.

Niedawno natomiast w mediach społecznościowych pojawiła się mocna krytyka ze strony pacjentów dotycząca jakości opieki w szpitalu oraz podejścia personelu do pacjentów.

Reklama

O sprawę zapytaliśmy władze miasta.

„W ostatnich latach zainwestowaliśmy w szpital miliony złotych (remonty oddziałów, m.in. Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Traktu Porodowego czy Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, a także doposażenie szpitala w sprzęt i aparaturę), co niewątpliwie ma wpływ na komfort pobytu pacjenta i jakość świadczonych usług medycznych. Od początku 2024 roku Spółka Megrez zatrudniła także ponad 40 lekarzy (w tym gronie znajduje się 19 lekarzy specjalistów) oraz 20 pielęgniarek i pielęgniarzy. Zależy nam na tym, by opieka medyczna w naszym mieście była na jak najwyższym poziomie, jednak jak widać, chociażby po komentarzach, o których Pan redaktor wspomina – jeszcze przed zarządzającymi szpitalem i pracownikami placówki dużo pracy” – mówi Maciej Gramatyka, prezydent Tychów. „Rozmawiałem z panią prezes, wie jak ważny to obszar i jak istotny jest także dla mnie – prezydenta miasta. Pomimo różnych trudności, z którymi borykają się szpitale w całym kraju (w szczególności związanych z zapewnieniem wykwalifikowanego personelu), z pewnością musimy dążyć do stałej poprawy jakości opieki medycznej w naszym mieście i zrobię wszystko, by ta opieka była coraz lepsza” – dodaje.

Szpital ma poprawić m.in. swoją komunikację z pacjentami, np. szerzej informować o tym, kto i z jakim przypadkiem powinien zgłaszać się na nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Bywa, że jest ona traktowana przez pacjentów jako alternatywa dla tradycyjnej przychodni.

Reklama