Marszałek Jakub Chełstowski i Grzegorz Tobiszowski wiceminister energii / fot. Slaskie.pl

Stadion Śląski zmieni nazwę. Ma nowego sponsora, którym została Polska Grupa Górnicza. Informację o nawiązaniu współpracy przekazał Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii. Obiekt sportowy zmieni też nazwę – wkrótce ma się nazywać PGG Stadion Śląski. 

PGG to największa firma związana z branż górniczą w Europie. Porozumienie w tej sprawie podpisali dzisiaj prezesi Stadionu Śląskiego Krzysztof Klimosz i Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

– Cieszę się, że Polska Grupa Górnicza obejmie patronatem Stadion Śląski. Dla budowania pozycji tego obiektu taka współpraca jest konieczna i symboliczna, bo pokazuje, że w województwie zaczął się realny proces budowy nowoczesnego przemysłu, a sport i areny sportowe wracają do rangi, na jaką zasługują. Chcemy, by Stadion Śląski był wizytówką Śląska i Polski – mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

Reklama
Podpisanie porozumienia / fot. Slaskie.pl

Oficjalna zmiana nazwy stadionu nastąpi za kilka miesięcy. Będzie brzmieć PGG Stadion Śląski.

– PGG Stadion Śląski to brzmi znakomicie. Polska Grupa Górnicza to stabilny partner, a imprezy, które się tu odbywają, to wydarzenia wyjątkowe w skali kraju. Nasz stadion ma niesamowity potencjał marketingowy i cieszę się, że tak duża spółka będzie naszym partnerem strategicznym. Wierzę, że ta współpraca przyniesie wymierne korzyści i wiele wydarzeń, już na obiekcie pod nazwą PGG Stadion Śląski – podkreślił marszałek Jakub Chełstowski.

Szczegóły związane z kwestiami finansowymi porozumienia zostaną uzgodnione w późniejszym czasie. Prezes PGG Tomasz Rogala zapewnił jednak, że obu stronom zależy na wspieraniu ważnych wydarzeń odbywających się na obiekcie w dłuższej perspektywie czasu.

– PGG odprowadza każdego roku do budżetu 3 mld zł i jest jednym z największych pracodawców w województwie śląskim. Chcemy pokazać w ten sposób wkład przemysłu górniczego w rozwój regionu. Współfinansujemy kluby sportowe, instytucje kultury, przyszedł czas na największy obiekt sportowy w województwie i jeden z największych w Polsce. Jestem przekonany, że współpraca będzie układać się znakomicie – mówił prezes PGG Tomasz Rogala.

 

Reklama