Przebudowa DK44 / fot UM Tychy

Zmiany na DK44 w Tychach. Zdążyli przed zimą i to dobra wiadomość dla kierowców. Od dzisiaj planowana jest zmiana organizacji ruchu, co oznacza, że na niemal całym 1,6-kilometrowym odcinku ruch będzie odbywał się po nowej nawierzchni

Do tej pory nowy asfalt był dostępny tylko dla kierowców poruszających się trasą w kierunku Gliwic. Teraz udostępniony zostanie fragment w stronę Oświęcimia.

Aktualnie na odcinku pomiędzy węzłem Wartogłowiec, a ulica Kościelną wykonano wszystkie warstwy konstrukcyjne nawierzchni aż do warstwy wiążącej asfaltu włącznie.

Reklama

– Ostatnia ścieralna warstwa asfaltu, po której docelowo będzie odbywał się ruch zostanie wykonana w późniejszym terminie, ponieważ musi być ona wykładana na jak najdłuższym odcinku, by uniknąć tak zwanych szwów technologicznych (miejsc, w których łączy się asfalt) – mówi Wojciech Łyko z MZUiM w Tychach.

Jedynie w rejonie skrzyżowania DK44 z ul. Długą ruch będzie odbywać się po tymczasowym baypasie, bowiem w tym rejonie trwa aktualnie budowa przejścia podziemnego dla pieszych.

W następnym etapie drogowcy przeniosą się na południową część pasa drogowego, gdzie budowany będzie chodnik, ścieżka rowerowa oraz zostanie postawione oświetlenie.

Obecnie nowe oświetlenie zostało już wykonane po stronie północnej, ale finalnie droga zostanie oświetlona z obu stron.

Reklama