Fontanna / fot. Tychy24.net

Miasto po raz kolejny szuka firmy, która wyremontują praktycznie nową fontannę w Parku bł. Karoliny. Ostatni przetarg na remont fontanny się nie udał, bo kwoty, których zażyczyli sobie wykonawcy były zbyt wysokie. Sięgały nawet ponad miliona złotych.

Z fontanną jest problem od oddania jej do użytku, czyli od 2018 roku. Urząd Miasta Tychy nie może porozumieć się z wykonawcą, którego karano już finansowo, teraz chciał sam wyremontować fontannę. Jak się okazało ponad 450 tys. zł, które miasto miało w planach przeznaczyć to za mało, wykonawcy chcieli nawet trzy razy tyle podczas poprzedniego przetargu. Ten został unieważniony.

Magistrat ogłosił kolejny przetarg. Miasto chce kompletnego remontu fontanny – wraz z m.in. wymianą dysz, urządzeń kontrolnych dozowania chemii, czyszczeniem niecki i jej szlifowaniem, wykonaniem nowych przejść kablowych oraz instalacyjnych. Połamane płyty kompozytowe, które widać na pierwszy rzut oka, to tylko jeden z elementów remontu. Na oferty urzędnicy czekają do 2 sierpnia.

Reklama

Gdy fontanna zostanie wyremontowana, miasto ma zamiar na drodze sądowej dochodzić pieniędzy od firmy, która wykonywała pierwotnie fontannę i dała na swoją usługę gwarancję.

Przetarg na remont praktyczniej nowej fontanny w Tychach się nie udał. Wykonawcy chcieli nawet ponad milion złotych

Reklama