Budowa parkingu w Tychach / fot. MZUIM Tychy

W Tychach pojawią się nowe miejsca parkingowe. W sumie kilkadziesiąt powstanie w ramach tworzenia nowych lub remontu istniejących już chodników.

Za 1,5 mln zł przebudowywany jest parking, na al. Niepodległości w rejonie Zespołu Szkół Muzycznych. – Oprócz stanowisk postojowych nową nawierzchnie zyska droga manewrowa, powstaną przejścia piesze przed budynkiem szkoły, a sam parking będzie oświetlony i odwodniony. Dodatkowo wyremontowane zostaną chodniki, ścieżka rowerowa oraz przystanek i zatoka autobusowa na wysokości Urzędu Miasta – informuje Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów.

To jednak nie wszystko, nowe miejsca postojowe pojawią się też na ulicy Cichej, chodzi o odcinek pomiędzy ul. Cienistą a Czarneckiego. Przybędzie tam przeszło 30 miejsc parkingowych, z czego 4 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Reklama

Na ulicy Cienistej pojawią się też progi zwalniające, krzewy i drzewa. W sumie całość ma kosztować 570 tys. zł.

– Trwa także budowa parkingu – przy ul. Wyszyńskiego 40-79 (za pawilonem handlowym), gdzie powstanie 40 miejsc w tym 3 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Także te prace zakończą się w listopadzie – zaznacza Agnieszka Kijas. Wartość umowy to 90 tys. zł.

Trwają też prace na ulicy Einsteina, pomiędzy ulicą Korczaka a Elfów. Do końca roku wykonana zostanie nowa nawierzchnia chodnika i jezdni wraz z odwodnieniem. Wymienione zostanie też oświetlenie. Na przebudowywanym odcinku deptaka pod budynkami zostaną wyznaczone odrębnym kolorem miejsca, na których będzie można zaparkować samochód.

Na ulicy Brzozowej powstanie natomiast 16 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osoby niepełnosprawnej oraz nowy chodnik. W sumie ma to kosztować 190 tys. zł.

Ta sama firma prowadzi też budowę parkingu oraz chodników przy ul. Brzozowej (na wysokości budynku 12-16a). W ramach inwestycji powstanie 16 miejsc parkingowych z kostki ażurowej w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Wybudowany zostanie także chodnik. Zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego, a jego wartość to blisko 190 tys. zł.

Nowe miejsca powstaną też w grudniu na ul. Kopernika (łącznie będzie ich 15) oraz na ul. Jaśkowickiej w rejonie parku Jaworek (8 miejsc). Na koniec roku ma też być gotowy parking przy skrzyżowaniu ulic Jaśkowickiej i Rodakowskiego. Zakres budowy obejmuje wykonanie 13 miejsc postojowych, drogi manewrowej, oświetlenia i dojścia pieszego.

Reklama