Sesja Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Radni dopytują o samochody osobowe wynajmowane przez spółkę Master. Po tym jak mieszkańcom podnieśli opłaty za odpady. Przypomnijmy, że w Tychach miasto drastycznie podniosło opłaty za odbiór z 15 zł do 26 zł za odpady segregowane oraz z 30 do 52 zł za niesegregowane.

Nowe stawki będą obowiązywać od stycznia 2021 roku. Miasto szacuje, że do zbilansowania systemu odbioru odpadów w przyszłym roku zabraknie 13,8 mln zł.

Część tyskich radnych idąc tropem materiału Tychy24.net sprzed kilku miesięcy dopytuje o samochody osobowe, które najmuje spółka Master.

Reklama

W lutym ujawniliśmy, że prezes i wiceprezes spółki jeżdżą wynajmowanymi luksusowymi SUV-ami Volvo. To jednak nie jedyne pojazdy z wyższej półki, za które płaci spółka komunalna zajmująca się odbiorem odpadów na terenie Tychów i miast ościennych. Master leasinguje też Toyotę Rav 4, którą użytkuje jeden z dyrektorów. Jak wyliczyło Tychy24.net w lutym, rocznie w sumie najem samochodów osobowych kosztuje ponad 200 tys. zł. Więcej na ten temat tutaj.

Trójka radnych PiS (lwona Oleksiak, Marek Gołosz, Sławomir Wróbel) po przegłosowanych przez radę podwyżkach i 9 miesięcy po publikacji naszego materiału o samochodach w spółce Master, postanowiła zapytać prezydenta Tychów, Andrzeja Dziubę w tej sprawie.

„W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi rzekomego nie do końca efektywnego wykorzystania środków publicznych w spółce Master, a konkretnie wynajmu samochodów do wykorzystania przez Dyrektorów spółki, wnosimy o przekazanie informacji :

– jakie samochody (marka, model) nie pozostają własnością spółki a są wynajmowane (prosimy o podanie formy: najem/leasing itp,)
– z jaką firmą zostały podpisane umowy najmu/leasingu – na podstawie jakich kwot bazowych (z włączeniem rabatów) samochodów dokonane zostały najmy/leasi ngi
– jaki okres (daty od do) zostały podpisane umowy oraz z jaką kwotą miesięczną
– kto był odpowiedzialny za podpisanie umów” – czytamy w interpelacji radnych.

Odpowiedzi rajcy jeszcze nie otrzymali.

Reklama