Od lewej: Andrzej Kowol, Andrzej Dziuba i Miłosz Stec

Roszady w spółkach należących do miasta. Były wiceprezydent został prezesem, a dotychczasowy prezes, też został prezesem. Kilka dni temu pisaliśmy o powołaniu przez prezydenta Tychów Anety Moczkowskiej na stanowisko wiceprezydenta ds. infrastruktury – zastąpiła na tym stanowisku Miłosza Steca. Ten natomiast z wiceprezydentury przeniósł się na prezesurę miejskiej spółki, której dotychczasowy wieloletni prezes przejął stery innej miejskiej spółki, zajmującej się zupełnie odmiennymi kwestiami.

Roszady Andrzeja Dziuby na stanowiskach miejskich pokazują, że zdaje się każdy może być prezesem tej czy innej spółki należącej do miasta. Z dniem 1 stycznia 2019 r. nastąpiła zmiana na stanowisku prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Tychach Sp. z o.o. Andrzeja Kowola, który kierował spółką do końca ubiegłego roku zastąpił Miłosz Stec – dotychczasowy zastępca prezydenta miasta ds. infrastruktury.


Czytaj również: Tychy mają nową wiceprezydent. Miękkie lądowanie Anety Moczkowskiej, wcześniej karuzela stanowisk

Reklama

O ile punkt zaczepienia żeby umotywować kandydaturę Steca się jeszcze znajdzie – w końcu jako wiceprezydent Tychów zajmował się komunikacją miejską, to już prezesura Andrzeja Kowola w spółce Śródmieście, która zajmuje się m.in. wydawaniem gazety Twoje Tychy i przejętego przez miasto tygodnika „Echo” (swojego czasu bardzo krytycznego wobec Andrzeja Dziuby), to już trudniejsza kwestia.

Kowol zastąpił Bogdana Białowąsa, który przeszedł na emeryturę. W ogóle spółka Śródmieście to dziwny twór – z jednej strony, wydaje prasę zapewniając obecnie rządzącym Tychami bezkrytyczny poklask z drugiej strony, prowadzi Niepubliczne Technikum Kolejowe w Tychach, Targowisko i zarządza m.in. nieruchomością na al. Piłsudskiego 12.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Tychy, co do niedawna prezes PKM Tychy wnosi do funkcjonowania spółki Śródmieście. Prezydent Andrzej Dziuba nie chciał komentować sprawy.

W zeszłym roku ze stanowiskiem wiceprezydenta pożegnała się Daria Szczepańska, wieloletnia bliska współpracownica Andrzeja Dziuby. Została prezesem Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, spółki należącej do miasta. Ówczesny prezes Henryk B. został skazany za jazdę po pijanemu i zrezygnował ze stanowiska – po odejściu miał otrzymać odprawę i odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji wysokości ponad 142 tys. zł.

Miasto potwierdza informacje Tychy24.net. Daria Szczepańska nie będzie już wiceprezydentem

Reklama