Stadion Zimowy w Tychach / fot. Tychy24.net

Po meczu w Tychach zatrzymano 3 osoby. Zaatakowali ochronę, teraz grożą im nawet 3 lata więzienia.

W sobotę na Stadionie Zimowym w Tychach rozegrane zostało spotkanie pomiędzy GKS-em jastrzębie a Unią Oświęcim. Na trybunach pojawiło się prawie 2 tysiące kibiców. Policjantom udało się nie dopuścić do konfrontacji między kibicami obu drużyn.

– Policjanci otrzymali informacje o wtargnięciu na stadion grupy kibiców jednej z drużyn oraz naruszeniu nietykalności cielesnej członków służby porządkowej. W związku z tym incydentem stróże prawa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 22, 26 oraz 30 lat. Podejrzanym o wtargnięcie na teren obiektu sportowego oraz atak na pracowników ochrony grozi kara do 3 lat więzienia – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

W poniedziałek prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu uczestnictwa w imprezach masowych na terenie całego kraju, a także meczy hokeja i piłki nożnej rozgrywanych przez kadrę lub kluby poza terenem naszego kraju.

-Po meczu policjanci patrolowali teren miasta nie dopuszczając do konfrontacji pseudokibiców. Śledczy prowadzą czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie pozostałych osób biorących udział w tym zajściu – informuje policja.

 

Komentarze

Reklama