Mammobus / fot. UM Tychy
Reklama

Przyjedzie do Tychów i może uratować życie. Zawczasu wykryty nowotwór da się wyleczyć, dlatego do naszego miasta 20 grudnia przyjedzie mobilna pracownia mammograficzna. To tam będzie można wykonać bezpłatne badania mammograficzne. Mammobus zaparkuje na al. Bielskiej 107 (przy sklepie Auchan).

Badania skierowane są do kobiet w wieku 50 – 69 lat, ubezpieczonych, nie leczonych z powodu raka piersi a także:

  • kobiet, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat
  • kobiet będących w grupie ryzyka i tych, które otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.

Badania mammograficznych przeprowadzane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ.

Reklama

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy zarejestrować się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęcia/płyty z poprzednich mammografii – pozwolą one porównać obecne wyniki z poprzednimi badaniami.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammografia jest całkowicie bezpieczna. Dawka promieniowania jest porównywalna z prześwietleniem zęba. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego zostaną ocenione przez dwóch lekarzy radiologów, a jeśli nie będą zgodni, co do wyniku – opisane przez trzeciego lekarza arbitra. Porównamy je ze zdjęciami z wcześniejszych mammografii, co powoli nam na rzetelną ocenę ewentualnych zmian. W sytuacji, gdy badanie będzie wymagało pogłębionej diagnostyki, udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań w najbliższych ośrodkach diagnostycznych.

Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ w mammobusie Lux Medu.

 

Komentarze

Reklama