Weekend i przyszły tydzień w Tychach. Co będzie się działo? Sprawdziliśmy. Poniżej lista wydarzeń, które mogą zainteresować naszych użytkowników. 

20 LIPCA (SOBOTA)

10.00- 18.00  – odlotowe Lato z Radiem Katowice w Paprocanach

10.00-13.00 Rodzinny spacer szlakiem tyskiego street artu – część II

Zbiórka:   Pomnik Walki i Pracy („Żyrafa”), Park Miejski

Punkt końcowy:   Muzeum Miejskie, pl. Wolności 1

Wycieczka dla dzieci z opiekunami oraz seniorów. Mile widziani będą także najmłodsi.   Na szlaku znajdują się przyjazne maluchom kawiarnie nierzadko z przewijakami i spokojnymi miejscami dla karmiących mam.

Prowadzenie:   Anna Kura

Czas trwania:   2h

Wędrówka rozpocznie się w punkcie końcowym poprzedniego spaceru – pod pomnikiem Walki i Pracy („Żyrafą”). Spacer kończy się w siedzibie Muzeum Miejskiego, gdzie będzie można zobaczyć najnowszą atrakcję mozaikowej trasy – „Miejskiego ptaka”. Uczestnicy pierwszej części rodzinnego spaceru proszeni są o zabranie ze sobą otrzymanych map. To pozwoli na zachowanie ciągłości i systematyczne odznaczanie kolejnych punktów – postępów w wędrówce. Dołączyć do spaceru mogą wszyscy zainteresowanie, również nieobecni na pierwszej przechadzce. Każdy z nich otrzyma specjalną mapę. Uczestnicy poznają ciekawostki na temat wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta. Warto zaopatrzyć się w parasole.

Obowiązują zapisy:   Anna Kura – tel. 323271821; e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl

Istniej możliwość przeprowadzenia zajęć dla grup zorganizowanych – prosimy o zamawianie terminów z tygodniowym wyprzedzeniem.

9.00 -17.00 Wycieczka kolarska do ogrodów Kapias

Zbiórka: 8.50 – parking przy Hotelu Piramida, ul. SIkorskiego 100.

Uczestnicy biorą udział w wycieczce na własna odpowiedzialność. Ubezpieczenie uczestników wycieczki – we własnym zakresie. Dzieci i młodzież do lat 16 mogą brać udział w wycieczce pod opieką dorosłych.

Prowadzący: Beata Marcisz-Kotowska.

Trasa: Tychy – Kobiór – Pszczyna – Goczałkowice – Pszczyna – Piasek – Kobiór.

21 LIPCA (NIEDZIELA)

11.00 Poranek Muzyczny na dziedzińcu Teatru Małego- CelloManiax

Rock, Pop, Jazz, Klasyka, Folk, Blues w nowym obliczu, niespotykanym nigdzie indziej brzmieniu czterech wiolonczel!
Marcin Kusek, Jakub Pożyczka, Jakub Gajownik, Mateusz Mańka.

ORGANIZATOR:
Teatr Mały
CZAS TRWANIA:
75 minut
W razie niepogody koncert odbędzie się w sali Teatru Małego

15.00- 19.00 VI Spacer Paprocański (edycja letnia z grillem)

Początek:  molo (na terenie ośrodka), ok. 8 kilometrowy spacer, który zakończony zostanie grillem po dzikiej stronie Paprocan.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

22 LIPCA (PONIEDZIAŁEK)

18.00 – 21.00 Andromeda – kino, jakie znamy – film „Winni”

W czasie wakacji Pasaż Kultury Andromeda zaprasza na pokazy filmowe z cyklu „Andromeda – kino, jakie znamy”.

„Winni” to skandynawski dreszczowiec, sensacja festiwali w Sundance i Rotterdamie, gdzie zdobył nagrody publiczności. Trzymający w napięciu, pełen zwrotów akcji thriller, budujący gęstą atmosferę z oszczędnych, starannie wyważonych środków, klimatem i precyzją przywołujący na myśl „Locke’a” z Tomem Hardym. Rutynowy wieczór przy telefonie alarmowym. Operator odbierający dziś połączenia – były funkcjonariusz policji – z niecierpliwością czeka na zbliżający się koniec zmiany. Pijani imprezowicze, niedzielni kierowcy, blokujący numer żartownisie – irytacja policjanta rośnie, do momentu, kiedy odbiera telefon od wystraszonej kobiety. Została porwana, a samochód, w którym się znajduje, jedzie w nieznanym kierunku. Gdy połączenie zostanie gwałtownie przerwane, mężczyzna, nie opuszczając pokoju, rusza kobiecie na ratunek, polegając wyłącznie na swoim doświadczeniu, intuicji i… telefonie. W „Winnych” każda sekunda filmu, każdy grymas, spojrzenie czy dźwięk łączą się w mistrzowską całość, prowadzącą do zaskakującego zakończenia.

28 LIPCA (NIEDZIELA)

11.00- 12.20 Poranek Muzyczny na dziedzińcu Teatru Małego – Take Style

Take Style
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste”

Słuchając zespołu Take Style – rzeczywiście można nabrać stylu.
Nieziemskie wykonania jazzowych kompozycji, przyprawiają o zawrót głowy.

Grupa w swoim repertuarze posiada standardy jazzowe oraz inne standardy muzyki popularnej w jazzującym stylu. Koncert Take Style jest ucztą muzyczną i prawdziwą rozkoszą dla ucha. Nie brakuje tu wyśmienitych aranżacji, ekspresyjnych dźwięków i profesjonalnych wykonań. Bogaty repertuar sprawia, że muzyką grupy z Opola nasycić się może zarówno prawdziwy meloman jak i wrażliwy na muzykę laik.

Komentarze