Dzieci w trakcie koncertu w Tychach / fot. Tychy24.net

Weekend w Tychach. Będzie się sporo działo – dożynki, mecz, festyn i festiwal zaplanowano na najbliższe kilka dni. Co dokładnie będzie się działo? Poniżej rozpiska wydarzeń, które będą miały miejsce w piątek, sobotę i niedzielę.

30 SIERPNIA (PIĄTEK)

20.00 CHL: GKS Tychy – Djurgården Stockholm

W trakcie majowego losowania w Bratysławie GKS Tychy poznał swoich rywali w rozgrywkach Champions Hockey League. W grupie F przeciwnikami Mistrzów Polski będzie Djurgården Stockholm, Adler Mannheim oraz Vienna Capitals.

Terminarz meczów na Stadionie Zimowym:
30.08.2019 godz. 20:00 GKS Tychy – Djurgården Stockholm
01.09.2019 godz. 17:00 GKS Tychy – Adler Mannheim
08.10.2019 godz. 18:00 GKS Tychy – Vienna Capitalsminarz meczów na Stadionie Zimowym:

Cennik karnetów:
Karnet normalny: 99 zł
Karnet ulgowy: 59 zł

Bezpłatne wejście dla dzieci do 3 roku życia. Dziecku nie przysługuje miejscówka, musi zajmować miejsce na kolanach opiekuna.

31 SIERPNIA (SOBOTA)

17.00- 22.00 Pożegnanie Wakacji Festyn w Wilkowyjach

Rada Osiedla Wilkowyje oraz Miejskie Centrum Kultury w Tychach Klub Wilkowyje zapraszają na wspólne „Pożegnanie Wakacji”, czyli festyn osiedlowy w ogrodzie Klubu Wilkowyje MCK. Wydarzenie rozpocznie rodzinny spektakl plenerowy „Babroszki lecą w kosmos” w wykonaniu Teatru TRIP. Po spektaklu zapraszamy wszystkie dzieciaki na rodzinne animacje, warsztaty, gry i zabawy z aktorami! Gwiazdą wieczoru będzie znany z serialu „Ranczo” Kabaret Ławeczka oraz koncert Piotra Pręgowskiego, który wykona największe serialowe przeboje. Imprezę taneczną poprowadzi DJ Tomek Bielusiak!

PROGRAM:

17.00 Rodzinny spektakl „Babroszki lecą w kosmos” Teatr TRIP
17.45 Animacje rodzinne z Teatrem TRIP
19.00 Kabaret Ławeczka z serialu „Ranczo”: Piotr Pręgowski, Bogdan Kalus oraz Sylwester Maciejewski
20.00 „Pietrek śpiewa” największe przeboje z serialu w wyk. Piotra Pręgowskiego
20.30 Zabawa taneczna: Największe hity DJ Tomek Bielusiak

Nie zabraknie również rodzinnych atrakcji: fotobudka, pokazy baniek mydlanych, animacje dla dzieci z Myszką Miki, warsztaty kuglarskie oraz dmuchańce (będą dostępne już od 16.00)

18.00- 23.00 WIANO Festiwal – Tychy 2019 na Placu Wolności

Po raz kolejny Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Stowarzyszenie Śląskie Zakłady Sztuki zapraszają do spotkania i współuczestniczenia w muzycznej, a tym razem także wizualnej podróży. Festiwalowe warsztaty w Galeria Na Wolności poprowadzi Marta Frej – malarka, animatorka kultury, której graficzne memy biją rekordy popularności, stając się ikonicznymi znakami naszych czasów. Artystka będzie obecna w czasie całego wieczoru by rozmawiać i współdziałać razem z osobami zainteresowanymi jej sztuką.

1 WRZEŚNIA ( NIEDZIELA)

11.00 -21.00 Dożynki Miejskie 2019
Program obchodów:
11.00 Msza święta dziękczynna w Parafii św. Józefa Robotnika w Tychach – po mszy uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego na plac ul. Cmentarna 54
15:00 otwarcie Dożynek i przywitanie Gości
15:15 animacje artystyczny ,,Kolorowe Dzieci‘’
16.30 Koncert Arkadia Band
18.00 Występ kabaretDNO
19.30 Zabawa taneczna z SUGARFREE
Ponadto:
Od 15:00 – 19:00 stoiska rzemieślnicze, mobilny punkt edukacji ekologicznej, dmuchańce

15.00- 19.00 Rajd rowerowy – „Na tropach historii w lasach pszczyńskich”

Rajd rowerowy, na którego trasie będą miejsca nierozerwalnie związane z historią i tradycjami ziemi pszczyńskiej.

Na trasie znajdą się m.in.: Zameczek Myśliwski „Promnice”, dziewiętnastowieczne kamiennepomniki z inskrypcjami, obelisk upamiętniający dawny podobóz Auschwitz-Birkenau w Kobiórze. W Studzienicach na Uczestników Rajdu będzie czekało ognisko. W prowiant i napoje należy zaopatrzyć się we własnym zakresie. Długość trasy do pokonania to ok. 30 km. Uczestników wycieczki obowiązuje zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.muzeum.tychy.pl

Przewodnik: Jan Gąsior, pasjonat i znawca lokalnej historii
start i zakończenie: pl. Korfantego w Tychach (osiedle K)
Zapisy: Agnieszka Ociepa-Weiss, Dział Historii Miasta Muzeum Miejskiego w Tychach; tel. 32 327 18 21 w. 30; e-mail: a.ociepa@muzeum.tychy.pl

16.00- 18.30 Spacer industrialny

Spacer industrialny to spacer fotograficzny po tyskich terenach przemysłowych. Są to tereny, które w przeciągu ostatnich dwóch dekad przeszły największą transformację w Tychach. W miejscu państwowych zakładów powstały fabryki dużych międzynarodowych koncernów, ale również małe lokalne przedsiębiorstwa.

Miejsce zbiórki to Klasztor Franciszkanów (osiedle P) przy skrzyżowaniu ul. Paprocańskiej z Przemysłową. Spacer poprowadzi miłośniczka Instaxów i fotografii natychmiastowej, Marta Nowakowicz – Jankowiak.

Każdy uczestnik tegorocznych spacerów będzie mógł, do 15 września, zgłosić swoje zdjęcia zrobione podczas spacerów na slide show i wystawę „pospacerową” w Pasażu Kultury Andromeda w Tychach. Będzie je można przesyłać, dopiero po wrześniowym spacerze, przez WeTransfer.com , pamiętając o dołączeniu skanu/zdjęcia podpisanego oświadczenia o prawach autorskich, ochronie wizerunku itp. – szczegółowe informacje i wzór oświadczenia znajdziecie wkrótce na naszej stronie ttf.tychy.pl.

Uczestników tegorocznych spacerów fotograficznych po Tychach zapraszamy 19 września do Miejskie Centrum Kultury w Tychach na bezpłatne warsztaty z Rafał Klimkiewicz – honorowym członkiem TTF-u, podczas których wybrane zostaną najlepsze zdjęć na wystawę i pokaz.

Impreza odbędzie się w ramach Tyskich Spacerów Fotograficznych. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Tychy , w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Więcej informacji o działalności stowarzyszenia znajdziecie na www.ttf.tychy.pl.

Komentarze