Środek Zespołu Szkół Municypalnych ma się zmienić w muzeum. Obecnie urzędnicy myślą nad koncepcją zagospodarowania dla tego obiektu. Jeszcze przed wyborami samorządowymi Andrzej Dziuba prezydent Tychów zapowiedział, że powstanie tam nowa siedziba Muzeum Miejskiego w Tychach. Wcześniej urzędnicy łudzili się, że na fragment niedokończonej szkoły skusi się prywatny inwestor, co było raczej mało prawdopodobne. Próby sprzedaży spełzły na niczym. Co i kiedy będzie się działo z obiektem na al. Piłsudskiego?

Dwie części planowanej szkoły w Tychach składają się z Hali Sportowej i Mediateki – to inwestycje miasta. Środkowa część pozostawała pusta. Urzędnicy szukali chętnego inwestora, ale takowego nie było. W obiekt trzeba zainwestować nawet kilkadziesiąt milionów złotych.

Ostatecznie o tym, że powstanie tam nowa siedziba Muzeum Miejskiego w Tychach zdecydował prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Obecnie urzędnicy są na etapie opracowywania koncepcji dla nowego obiektu. Mają się z tym uporać się do końca 2019 roku.

– Jest pomysł na sprofilowanie takiego muzeum – mówił nam Igor Śmietański, wiceprezydent Tychów. Muzeum ma się skupić na architekturze współczesnej. – Jesteśmy na etapie doprecyzowania koncepcji całego zamierzenia, które będzie podstawą do projektowania – dodaje.

W tym roku dopracowana zostanie koncepcja, która przełoży się na konkretny projekt, natomiast z projektu będą wynikać koszty i ramy czasowe przedsięwzięcia. Następnie montaż finansowy i sięgnięcie po ewentualne zewnętrzne środki.

Obecnie urzędnicy nie są w stanie określić ram czasowych inwestycji, ale może być tak, że prace ruszą przed kolejnymi wyborami samorządowymi.

Komentarze

Reklama