Ten weekend już w piątek był trudny i każdego dnia dostarcza niestety niedobrych informacji. Codziennie giną ludzie w wypadkach i innych dramatycznych w skutkach zdarzeniach. Niestety również w Tychach.

W piątek w Tychach doszło do śmiertelnego potrącenia na ulicy Andersa. 26-letni kierowca pojazdu ciężarowego potrącił 55-letniego mężczyznę.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas manewru cofania. Niestety, obrażenia pieszego okazały się śmiertelne. Policjanci potwierdzili że, 26-letni kierujący był trzeźwy – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

To nie jedyne tragiczne zdarzenie w trakcie minionego weekendu.

Również w piątek przed godziną 18.00 doszło do pożaru budynku jednorodzinnego w Czeladzi, przy ulicy Szpitalnej. Ewakuowano dwie osoby, po ugaszeniu pożaru znaleziono zwęglone zwłoki.

W sobotę do tragedii doszło także w Jaworznie, tam wybuchł pożar budynku jednorodzinnego. Zginęły dwie osoby, 78-letnia matka wraz z 51-letnim synem. Do pożaru doszło przed godziną 18.00.

Natomiast w Dąbrowie Górniczej znaleziono ciało 65-letniej kobiety. Tragiczne odkrycie miało miejsce w sobotę, do tragedii doszło prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę. Kobieta – wszystko na to wskazuje – zatruła się czadem.

– Źródłem śmiertelnego czadu był prawdopodobnie niesprawny system wentylacji urządzenia grzewczego – informuje policja.

Natomiast również w sobotę przed godziną 9.00 w Bytomiu ewakuowano 15 osób z budynku przy ulicy Chorzowskiej. Powodem był gaz ulatniający się z jednego z mieszkań. – Zawór butli zakręcono i przewietrzono pomieszczenia. Ewakuowani powrócili do budynku – informują służby kryzysowe wojewody. Tutaj nikomu na szczęście nic się nie stało.

 

Komentarze

Reklama