Budowa Przystani Kajakowej w Tychach / fot. UM Tychy
Reklama

Na Paprocanach powstaje Przystań Kajakowa za prawie 10 mln zł. Jakości wody to nie poprawi i problem z sinicami i brzydkim zapachem nadal będzie występował, ale za to powstanie nowa infrastruktura. Na ukończeniu są działania związane z siecią elektryczną, wodną oraz kanalizacją. Wylano już większość ścian żelbetowych – prace fundamentowe oficjalnie zostały zakończone.

W budynku, który powstanie będzie mieściła się sekcja kajakarska Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych, oprócz tego powstaną pomosty, przestrzeń do wodowania oraz trybuny dla kibiców. Całość zaprojektowano tak, aby dach budynku mógł stanowić przedłużenie istniejącej już promenady.

– Jednocześnie prowadzone są prace polegające na wzmocnieniu nabrzeża. Zamontowano m.in. plastikowe ściany tzw. larseny. Tutaj natomiast na postęp prac nie mamy dużego wpływu,  uzależniony jest od pogody, wyjaśnia Katarzyna Kopij  z tyskiego magistratu, inspektor koordynujący realizację projektu.

Reklama

Przystań kajakowa będzie gotowa we wrześniu. Na wschodniej części nabrzeża planuje się budowę drugiej części kompleksu – czyli przystani żeglarskiej.

– Zakończyły się już konsultacje z klubami żeglarskimi, teraz czekamy już tylko na otrzymanie pozwolenia wodno-prawnego, które umożliwi nam złożenie wniosku o pozwolenie na budowę – dodaje Katarzyna Kopij.

Projekt tej części kompleksu zakłada budowę pomieszczeń dla klubów żeglarskich, powierzchni magazynowej oraz przestrzeni szkoleniowej. W ramach zagospodarowania przestrzennego powstać ma budynek techniczny oraz wiata dla łódek. Podobnie jak w przypadku przystani kajakowej, dach obiektu będzie stanowił przedłużenie promenady.

Komentarze

Reklama