Połączenie Grota Roweckiego z ul. Oświęcimską / fot. A. Dziuba prezydent Tychów / Facebook
Reklama

Tak będzie wyglądało połączenie ulicy Grota Roweckiego z Oświęcimską. Ma kosztować 26 mln zł i usprawnić ruch w naszym mieście.

– W październiku podpisaliśmy umowę z wykonawcą, prace w terenie już się rozpoczęły i potrwają do połowy grudnia 2019 roku – wtedy zgodnie z umową wszystko ma być gotowe – poinformował Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Na inwestycję udało się pozyskać 10 mln zł z subwencji ogólnej. Inwestycja ma usprawnić ruch w mieście – będzie alternatywą dla ruchu równoległego do alei Bielskiej i częściowo ulicy Katowickiej. Ma też ułatwić dojazd do centrum miasta z rejonu ulic Jaworowej i Sadowej.

Reklama

Zadanie zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym zostanie wykonanie połączenie ulicy Grota Roweckiego z ulicą Jaworową, a w drugim przebudowane skrzyżowanie ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej.

– W skład pierwszego etapu wchodzi budowa mostu nad Potokiem Tyskim, przebudowa skrzyżowań z ulicami Starokościelną i Sadową oraz całej infrastruktury towarzyszącej. Projektowane są również chodniki dla pieszych oraz ścieżki rowerowe – mówi Miłosz Stec, wiceprezydent Tychów ds. infrastruktury.

Etap drugi obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Oświęcimskiej, Czarnej i Sadowej z dostosowaniem jego parametrów do istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu.

– Istniejące skrzyżowanie zwykłe zastąpione zostanie skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną i dodatkowymi pasami – mówi Wojciech Łyko, dyrektor MZUIM w Tychach.

Komentarze

Reklama